Dole a zas nahoře (HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929)/KOPY/

Úterní zápas byl pro týmy dost zásadní. Oba týmy hrály to co předvádí celou sezonu takže standart, jediný rozdíl který byl byl počet golu. Bylo tedy vidět že je o co hrát 11. Plzeň a 12. Sparta hrála o přičky. Na těchto pozicích je posun k lepšímu opravdu výhra, za což propad velká pohroma a strach vidiny Playout.

1. třetina nastolila průběh celého utkání. Na gol jsme nemuseli dlouho čekat v čase 3:27 Radek Philipp vybojoval kotouč nahodil ho za branu od kud se dostal do brankoviště, kde už čekal připravený Karel Hromas a rozjásal holešovickou arénu. Sparťanské ochozy se ale neradovali dlouho za necelé 3 minuty Duda skvělou fintou vyvedl z míry jak obranu taky i Tomáše Popperleho, a předkládal Martinu Strakovy lahůdku. Ten je natolik zkušený že prázdnou bránu nakonec trefil :-D. A Straka dále pokračoval pár vteřin před první sirenou střelou od mantinelu nejspíše překvapil Popperleho, kterému zapadl puk za záda. Proto do kabin odešli zpokojenější západočeši.

Po změně směr zahrozil Smoleňák ale BINGO(Petr Přikryl) který ještě před chvílí hrával za domácí puk vykopl. Po té přišla hrozba v podobě Slaneyho ale ten bránku netrefil a do brejku unikal Treille, Modrý ho zastavil za cenu faulu a rozhodčí signalizoval trestné střílení. Francouzský utočník s nim naložil nejlépe jak mohl 2:2. Do konce 2. třetiny se už nic závažného nestalo a divíci se mohly těšit na třetí periodu.

Opět začátek třetiny byl hodně ostrý ve 43. minutě střílel Heřman a Popperleho zachránila branková konstrukce. Proto mohli jít holešovičtí do vedení, kvůli chybě Přikryla, který pustil kotouč který vypustil Michal Broš. Marek Bartánus už měl lehkou roly doklepnout kotouč do odkryté brány. To byla naše doba v oslabení unikl Petr Ton přehodil brankáře Plzně ale i jeho branku. A tím jsme padli dolu, až na led jsme dopadli když v 53. minutě využil před brankou důrazu Johnson a srovnal.Naštěstí jsme se rychle zvedli a za 30 sekund střelou těsně nad ledem upravil konečný stav Tomáš Kůrka.Konec zápasu 4:3.

Branky: 4. Hromas,32. Y. Treille,47. Bartánus 53. Kůrka - 7. Straka,20. Straka,53. Johnson

Rozhodčí: Hribik, Mikula - Barvíř, Blümel

Vyloučení: 6:3