Předvánoční dárek(HC Sparta Praha - HC Kometa Brno)/Kopy/

Sparťané díky Spengler capu předehráli zápas s Kometou 21.12. Kometa je známa svýmy fanoušky a Spartě se pomalu ale přece jen zvedá forma, tak se počítalo že přijde hodně fanoušků i když se blíží vánoční svátky.

V prvních 10. minutách se oba týmy rozehravali a nic uchvatného vidět nebylo. To změnil Yorick Treille, po srážce jednoho z brňanů s rozhodčím se dříve jmenovaný Treille dostal s pukem ke kruhu a odtamtud přesně zamířil nad Hoviho vyrážečku 1:0. Do konce zahrozili ještě oba celky ale ani jedna šance nebyla tak závažná aby se měnilo skore.

Ve 2. třetině Sparta začala lepé po efektivní tečy Radka Smoleňáka se pražané dostaly do dvoubrankového náskoku. Erat přidělal vrásky Tomáší Popperlemu ale i celé obraně gol z toho nepadl. Veselý prostřelením domácím brankářem dosáhl na kontaktní gol, hodně tomu dopomohl Kvapil který vybojoval kotouč u mantinelu.

Rozhodčí ve 3. třetině dali šanci Brnu k vyrovnání,  Sparta hrála oslabení 3 na 5 Kometa však holešovický tým hnaný svýmy fanoušky za vítěztví nepřekonala, a tak platilo pravidlo nedáš dostaneš tentokrát výhodu přesilové hry dosdtali domácí a využili. Střelu O´briena do brány dostal Michal Broš a Sparta opět svému soupeři poutekla na rozdíl dvou branek.V 57. minutě snížil Erat ale Brno se už k ničemu víc nezmohlo a proto sparťané ztrácejí do předkola 5 bodů.

Branky a nahrávky: 11. Y. Treille, 24. Smoleňák, 53. Broš- 39. Veselý, 57. Erat

Rozhodčí:Fraňo,Hribik-Pešek,Jelínek