Do třetice derby (HC Slavia Praha - HC Sparta Praha) /KOPY/

10.12. 2010 O2 aréna shlédla další pražské derby. Byla to velká šance pro hráče z Holešovic jak se odpíchnout z nedobrých pozic a začít tak lepší část sezony. Slavie ale drží v O2 cirkusu už dlouhou neporazitelnost a 3 roky v ní derby neprohrála.

První třetina to také naznačila. Doležalovy a také celé vysočanské stačilo jen 123 sekund a bylo namazáno. Po chybě Tomáše Popperleho se dostaly do vedení domácí 1:0 a to po vyhraném buly a střele již jmenovaného Doležala. To bylo jediné co jste mohli vydět v 1. periodě.

Druhá část měla stejný začátek a i stejného střelce. Po 103 sekundách vystřelil Doležal a místo ve Sparťanské brance se pro puk našlo. Vypadalo to po 2 výhrách na krutý debakl. Sparťané nepřišli z žádným náporem a ve své přesilovce nikoho neohrozily jen David Výborný poslal puk na branku. A proto se stalo pravidlo nedáš dostaneš Slaviste přesilovku využily a skore se měnilo na 3:0 díky MArku Tomicovy. Slaviste vytvořily transparent "Železná Sparta výkup kovů".

To sparťany nakoplo a ve 3 třetině se hned v začátku měnilo skore Michal Broš si vychutnal Kopřivu a snížil na 3:1 mohlo být ještě huř Spartě se ale nedařilo. Na konečný stav 3:2 pro domácí upravil Radek Smoleňák který bal  málo hlídán červenou hrazdou. Mohlo to být ještě zajmavější jenže tlak rudých utnula závěrečná siréna.

Branky a nahrávky: 3. Doležal, 22. Doležal, 32. Tomica - 43. Broš , 59. Smoleňák

Rozhodčí: Šindler, Fraňo - Barvíř, Blümel